Ogłoszenia Sanok Dąbrówka

V Niedziela Wielkiego Postu 18.03.2018

1. Dziś piąta niedziela Wielkiego Postu. GORZKIE ŻALE w kościele parafialnym o 15.oo,i bezpośrednio po nabożeństwie Msza Św. W niedziele W. Postu nie odprawiamy już Mszy Św. o 17.oo. Droga Krzyżowa w piątek po Mszy Św. o 17.oo dla wszystkich, i drugie nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 19.oo szczególnie dla młodzieży (ale nie tylko) w duchu jedności z młodzieżą gromadzącą się na Spotkaniu Młodych w Radymnie. Prosimy o obecność młodych z trzeciej i drugiej klasy gimnazjum i starszych.     


2
. W poniedziałek, 19 marca, uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. To dzień szczególnej modlitwy za ojców. Jest to także dzień imienin Ojca Świętego Seniora Benedykta XVI oraz abpa seniora Józefa Michalika. Wszystkim solenizantom tego dnia życzymy zapatrzenia się w postać Świętego Patrona, i błogosławieństwa Bożego na każdy dzień za wstawiennictwem św. Józefa. Msze Św. w kościele parafialnym o 7.oo i 17.oo.


3
. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Męki Pańskiej czyli Niedzielą Palmową. Obrzęd poświecenia palm na każdej Mszy Św.


4
. Zgodnie z polską tradycją od dzisiejszej niedzieli zasłania się krzyże w kościele. Pozostają one zasłonięte do liturgii Wielkiego Piątku.


5
. Dziękujemy Róży Św. Św. Maksymiliana Kolbe za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, od jutra o tę posługę prosimy Różę Św. Faustyny (zelator Wanda Chutkowska).


6
. Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej w bieżącym roku odbywa się w Radymnie w dniach 23 – 25 marca. Serdeczną modlitwą wspierajmy w tych dniach młodzież naszej archidiecezji, która zgromadzi się w Radymnie, by odnowieni mocą Ducha Św. byli świadkami wiary w swoim środowisku.


7
. W zakrystii można nabyć paschaliki (7zł) i wielkanocne baranki (5zł) przygotowane przez Caritas.


8
.Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii odbędzie się w czwartek 22 marca 2018; w kościele parafialnym od 10.oo – 12.oo i od 15.oo – 17.3o. W Sanoczku i w Czerteżu tylko po południu od 15.oo – 17.oo.


9
. Adopcję Dziecka Poczętego można będzie podjąć w sobotę, 24 marca br., w Narodowy Dzień Życia podczas Mszy Św. o 17.oo. Deklaracje znajdują się na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej.


10
. Śniadanie Wielkanocne odbędzie się na Rynku w Sanoku w Wielką Sobotę 31 marca 2018. Pokarmy poświęci o godz. 13.oo ks. abp Adam SZAL. Zaproszenie do wszystkich mieszkańców Sanoka kieruje burmistrz naszego miasta.


11
. Na czas letni przestawiamy zegary w najbliższą niedzielę 25 marca. W związku z tym Msze Św. w kościele parafialnym z 17.oo przesuwamy na 18.oo. Zmienia się też czas otwarcia kancelarii parafialnej.

 

 

     

               

 

Ojczyznę naszą i siebie samych polecajmy opiece Św. Michała Archanioła:

 

Święty Michale  Archaniele,

wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

bądź naszą obroną.


Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz ludzkich

po tym świecie krążą.


AMEN

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)