Ogłoszenia Sanok Dąbrówka

 

 XX Niedziela Zwykła 20.08.2017

 

1. We wtorek wspomnienie Najśw. Maryi Panny Królowej, a w czwartek św. Bartłomieja Apostoła. Przypominamy, że w Polsce miesiąc sierpień przeżywany jest jako miesiąc trzeźwości. Abstynencja sierpniowa jest potrzebna, cenna i możliwa. Nie ustawajmy w czynieniu dobra.


2
. W sobotę Uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej. Na Jasnej Górze ogólnopolska uroczystość 300. rocznicy koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej. W kościele parafialnym Msze Św. o 7:3o, 9:3o i po południu o 18:oo. Mieszkańców Czerteża, Zabłociec i Sanoczka zapraszamy na Mszę Św. do kościoła parafialnego.


3
. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim parafianom, którzy podjęli trud pielgrzymowania do sanktuarium Matki Bożej – Pani Starowiejskiej w uroczystość Wniebowzięcia N M Panny. Bóg zapłać osobom, które podejmowały różne posługi podczas pielgrzymki, a szczególnie Kamilowi Dróbko, Danielowi Niemiec i Michałowi Koczera za bardzo sprawne kierowanie ruchem na drodze, byśmy mogli bezpiecznie pielgrzymować.


4
. Jeszcze trwa okresowa kwesta na inwestycje przy kościele parafialnym. Osoby, które chcą włączyć się w te prace, a nie były obecne w domu podczas kwesty, mogą złożyć ofiarę na tacę w podpisanej ( lub nie ) kopercie.


5
. Dziękujemy Róży św. Jana Pawła II za dyżur modlitewny w minionym tygodniu, prosimy o tę posługę Różę Św. Maksymiliana Kolbe.


6
. Osoby należące do chóru parafialnego zapraszamy na pierwszą próbę po przerwie Próba odbędzie się w najbliższy piątek o 19:3o w kościele. Ze względu na nadchodząca uroczystość odpustową w naszej parafii, obecność na próbie jest konieczna. Zaproszenie kierujemy też do nowych osób, które chciałyby śpiewać na chwałę Bogu i wzmocnić nasz chór. Zapraszamy.


7
. Dożynki Gminne, Gminy Sanok, odbędą się w niedzielę 27 sierpnia br. w Czerteżu. Msza Św. dziękczynna za plony będzie odprawiona o 13:oo. Stąd Msza Św. w Czerteżu z godz. 11:3o zostaje przeniesiona na godz. 11:oo.


8
. Koncert zespołu „ALLELUJA” odbędzie się dziś, 20 sierpnia 2017 o godz. 16:oo na Rynku w Sanoku. Zaprasza Podkarpackie Stowarzyszenie Chrześcijańskie „Światło”.


9
. Informuje się, że decyzją Ks. Arcybiskupa Adama Szala, Metropolity Przemyskiego w naszej parafii dokonały się zmiany we wspólnocie duszpasterzy. Ks. Jacek i ks. Damian zostali skierowani do pracy duszpasterskiej w nowych parafiach. Jacek Magoń do parafii Ostrów k. Radymna, a ks. Damian Toczek do parafii Markowa k. Łańcuta. Jako proboszcz, bardzo serdecznie dziękuje Czcigodnym Księżom za trzyletnią, ofiarną posługę duszpasterską w naszej wspólnocie, pracę w grupach parafialnych, zwłaszcza z chórem i scholą, szczere zaangażowanie w sprawy i zdarzenia przeżywane przez parafię. Niech Matka Najśw., którą szczególnie czcimy w naszej wspólnocie, otacza Księży szczególną opieką w nowym miejscu posługi kapłańskiej, i prowadzi do Jezusa Najwyższego Kapłana. BÓG ZAPŁAĆ. O skierowanych do naszej parafii nowych księżach poinformujemy w najbliższą niedzielę.

 

 

            

 

Ojczyznę naszą i siebie samych polecajmy opiece Św. Michała Archanioła:

 

Święty Michale  Archaniele,

wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

bądź naszą obroną.


Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz ludzkich

po tym świecie krążą.


AMEN

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)