Ogłoszenia Sanok Dąbrówka

 

II Niedziela Adwentu 10.12.2017

1. Już druga niedziela Adwentu. W Polsce przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Do puszek przed kościołami można złożyć dobrowolną ofiarę na pomoc tym Kościołom. Zbiórkę przy kościele parafialnym organizuje Akcja Katolicka. Uczniom z klasy VII SP oraz gimnazjalistom z II klasy przypada dziś miesięczne spotkanie o godz. 11.oo w kościele paraf.


2
. Zachęcamy do liczniejszego udziału w roratach, które odprawiamy o 17.oo. Nie zmarnujmy czasu adwentowego. Prośbę kierujemy zwłaszcza do tych rodziców, opiekunów, którzy mają dzieci z zakresu szkoły podstawowej: prowadźcie je do kościoła i własnym przykładem uczcie życia chrześcijańskiego. Obowiązkowo w roratach powinny uczestniczyć dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. Prosimy, by wszystkie dzieci przychodziły z lampionami i włączały się do procesji.


3
. Jeszcze nie zakończył się obchód dzielnicy Dąbrówka z poświęconymi opłatkami wigilijnymi oraz Kalendarzem Parafialnym na 2018 r. Przypominamy, że ofiary składane z tej okazji przeznaczone są, po części, na ogrzewanie kościoła i na fundusz organistowski. Osoby, które były nieobecne podczas rozprowadzania opłatków, prosimy o podejście do zakrystii, by zaopatrzyć się  w poświęcony opłatek i kalendarz, które również możemy wysłać do krewnych za granicę.


4
. Komenda Powiatowa Policji w Sanoku zwraca się z prośbą o zwiększenie czujności oraz prawidłowe zabezpieczenie swoich domów przed włamaniem. Należy zwracać uwagę, by podczas naszej nieobecności, nawet chwilowej, wszystkie okna i drzwi były dobrze pozamykane, drzwi wejściowe zaopatrzone w solidne zamki. Zachęca również by być rozważnym i podejrzliwym wobec osób, które proszą nas o pieniądze na tzw. „wnuczka”. Apeluje, aby w razie wątpliwości co do rozmówcy, zawsze kontaktować się z rodziną. Policja w żadnym wypadku nie zwraca się do mieszkańców o przekazanie pieniędzy, i nie pośredniczy w ich przekazywaniu. W takiej sytuacji należy niezwłocznie powiadomić Policję.


5
. Po raz siódmy organizowany jest Jarmark Bożonarodzeniowy na rynku Galicyjskim w Skansenie w Sanoku 17 grudnia od 12.oo – 14.oo. Szczegóły na plakatach. W środę, 13 grudnia, Dzień Pamięci Ofiar Stanu Wojennego.


6
. W zakrystii są jeszcze świece wigilijne przygotowane przez Caritas Polska. Dziękujemy Róży Św. Bernadetty za modlitwę różańcową w minionym tygodniu, a o tę posługę prosimy teraz Różę Św. Jana Pawła II


7
. Kolejny dzień nowenny ku czci św. Jana Pawła II w sobotę, 16 grudnia W intencji próśb i podziękowań składanych do skrzynki przed ołtarzem będzie odprawiana Msza Św. o 17.oo.


8
. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii odbędzie się we wtorek 19 grudnia. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii adresów chorych, którzy przyjmują Komunię Św. tylko z racji świąt.


9
. Zbiórka żywności długoterminowej dla potrzebujących i dla Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta od 11 – 20 grudnia 2017 w kościele przed Obrazem Matki B. Częstochowskiej oraz w sklepie PSS „Społem” Czwórka.


10
. Gimnazjalistów III klasy z terenu parafii prosimy jutro, 11grudnia, na godz. 17.oo do kościoła parafialnego, na ważne spotkanie przed wyjazdem na rekolekcje do Zboisk.

 

 

   

               

 

Ojczyznę naszą i siebie samych polecajmy opiece Św. Michała Archanioła:

 

Święty Michale  Archaniele,

wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

bądź naszą obroną.


Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz ludzkich

po tym świecie krążą.


AMEN

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)