Ogłoszenia-Czerteż


V Niedziela Wielkiego Postu 18.03.20181. Dziś piąta niedziela Wielkiego Postu. W piątek w kościele parafialnym drugie nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 19.oo szczególnie dla młodzieży (ale nie tylko) w duchu jedności z młodzieżą gromadzącą się na Spotkaniu Młodych w Radymnie. Prosimy o obecność młodych z trzeciej i drugiej klasy gimnazjum i starszych.


2
. W poniedziałek, 19 marca, uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. To dzień szczególnej modlitwy za ojców. Jest to także dzień imienin Ojca Świętego Seniora Benedykta XVI oraz abpa seniora Józefa Michalika. Wszystkim solenizantom tego dnia życzymy zapatrzenia się w postać Świętego Patrona, i błogosławieństwa Bożego na każdy dzień za wstawiennictwem św. Józefa. Msze Św. w kościele parafialnym o 7.oo i 17.oo.


3
. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Męki Pańskiej czyli Niedzielą Palmową. Obrzęd poświecenia palm na każdej Mszy Św.


4
. Zgodnie z polską tradycją od dzisiejszej niedzieli zasłania się krzyże w kościele. Pozostają one zasłonięte do liturgii Wielkiego Piątku.


5
. Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej w bieżącym roku odbywa się w Radymnie w dniach 23 – 25 marca. Serdeczną modlitwą wspierajmy w tych dniach młodzież naszej archidiecezji, która zgromadzi się w Radymnie, by odnowieni mocą Ducha Św. byli świadkami wiary w swoim środowisku.  


6
. W zakrystii można nabyć paschaliki (7zł) i wielkanocne baranki (5zł) przygotowane przez Caritas.


7
. Adopcję Dziecka Poczętego można będzie podjąć w sobotę, 24 marca br., w Narodowy Dzień Życia podczas Mszy Św. w kościele parafialnym o 17.oo. Deklaracje znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła dla osób, które zdecydują się na tę modlitwę.


8
.Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii odbędzie się w czwartek 22 marca 2018;    w kościele parafialnym od 10.oo – 12.oo i od 15.oo – 17.3o. W Sanoczku i w Czerteżu tylko po południu od 15.oo – 17.oo.


9
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Michałek Agnieszka, Szczepek Teresa i Hałajcio Ewa.


10
. Na czas letni przestawiamy zegary w najbliższą niedzielę 25 marca. W związku z tym Msze Św. w kościele parafialnym z 17.oo przesuwamy na 18.oo. Zmienia się też czas otwarcia kancelarii parafialnej.

 

 

    

 

 

Ojczyznę naszą i siebie samych polecajmy opiece Św. Michała Archanioła:

 

Święty Michale  Archaniele,

wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

bądź naszą obroną.


Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz ludzkich

po tym świecie krążą.


AMEN

  

1. Kończy się czas kolędowania. Już ostatnie dni na przygotowanie się do udziału w XV Parafialnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który rozpocznie się za tydzień o 14.3o. Zgłoszenia prosimy składać w zakrystii do piątku włącznie. Osoby występujące na scenie prosimy o wcześniejsze przybycie i potwierdzenie udziału w recepcji.
2. W najbliższą niedzielę, 02 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego  oraz Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu łączymy się modlitwą z osobami powołanymi do życia konsekrowanego i prosimy o nowe powołania do szczególnej służby Bożej. Tego dnia ofiarami składanymi na tacę pomagamy klasztorom klauzurowym, Karmelitankom i Benedyktynkom, na terenie naszej archidiecezji.
3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na Mszę Św.  do kościoła parafialnego na godz. 17.oo i bezpośrednio na modlitwę różańcową w kolejną pierwszą sobotę, jako duchowe przygotowanie do kanonizacji błog. Jana Pawła II.
4. Dziękujemy grupie dzieci i młodzieży skupionej przy kościele parafialnym, pod opieką Ks. Jana, za trud przygotowania i wystawienie jasełek ubiegłej niedzieli. Niech Pan Bóg wynagrodzi ten trud swoim błogosławieństwem. Bóg zapłać.
5. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
6. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: 30 stycznia bł. Bronisława Markiewicza,  31 stycznia – św. Jana Bosko (1815-1888), założyciela salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielkiego pedagoga i apostoła młodzieży.
7. Dzisiejszy tygodnik „Gość Niedzielny” ukazał się z płytą CD, z najsławniejszymi utworami Mozarta w wykonaniu Radiowej Orkiestry Symfonicznej w Lublanie w cenie stałej 4.50zł. W teczkach prenumeratorów znajduje się także miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”.
8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu o sprzątanie prosimy: Bańkowska Jadwiga, Lewicka Janina oraz Neiłko Barbara.


Ojczyznę naszą polecajmy wstawiennictwu Św. Michała Archanioła

Zapamiętaj mnie (90 dni)