Ogłoszenia-Czerteż


XXXII Niedziela Zwykła 12.11.20171. Trwa miesiąc listopad. Codziennie po Mszy Św. o 17.oo modlimy się za zmarłych poleconych w wypominkach. Kartki wypominkowe można składać przez cały listopad.


2
. W Polsce obchodzony jest dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanymocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Media katolickie informują, że w ciągu ostatnich 30 lat, liczba chrześcijan zmniejszyła się tam z 20 do zaledwie 4,5%. Zachęcamy do włączenia się w akcję pomocy organizowaną przez Kościół w Polsce wysyłając SMS o treści RATUJE pod nr 72405 (koszt 2,46zł brutto), akcja pomocowa trwa od 01.11.2017 do 31.03.2018


3
. Dzień Misyjny przeżywa dziś nasza parafia. Kazania głosi ks. Adam Fijołek należący do Stowarzyszenia Misje Afrykańskie. Przy wejściu do kościoła i w zakrystii można nabyć kalendarz misyjny, składając ofiarę na cele misyjne tego Stowarzyszenia.


4
. W czwartek, 16. dnia miesiąca, po Mszy o 17.oo w kościele paraf., kolejny dzień nowenny ku czci św. Jana Pawła II. Przy ołtarzu Papieża znajduje się skrzynka do której można wkładać wraz z ofiarą podziękowania i prośby, które będą odczytywane na początku Mszy Św. W intencji tych podziękowań i próśb będzie odprawiana Msza Św.


5
. Uczniowie klasy VII i II gimnazjum mają dziś spotkanie formacyjne w kościele parafialnym, które rozpocznie się o godz. 11.oo. Proszę zabrać indeksy. Uczniów III klasy gimnazjum z terenu parafii zapraszamy na spotkanie w niedzielę 19 listopada na 11.oo do kościoła parafialnego, oraz prosimy o wpłatę na rekolekcje w Zboiskach do najbliższej niedzieli.


6
. Zakończyliśmy zbieranie podpisów pod Obywatelskim Projektem „Zatrzymaj aborcję”. Łącznie złożyło podpis 227 osób z naszej parafii.


7
. Spotkanie formacyjne Par. Oddziału Akcji Katolickiej w środę, 15. 11. po Mszy Św. o godz. 17.oo.


8
. Nauki przedmałżeńskie w Kaplicy Św. Maksymiliana w Sanoku rozpoczną się 20 listopada 2017 o godz. 17.45.


9
. Europejskie Spotkanie Młodych, organizowane przez wspólnotę ekumeniczną z Taize, odbędzie się w dniach 28 grudnia 2017 do 01 stycznia 2018 w Bazylei. Koszt całościowy wyjazdu – 410 zł. + 60 euro. Zgłoszenia do końca listopada u ks. Jacka Michno.


10
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Pacławska Iwona, Bogaczewicz Agnieszka i Dołoszycka Alicja.

 

     

 

Ojczyznę naszą i siebie samych polecajmy opiece Św. Michała Archanioła:

 

Święty Michale  Archaniele,

wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

bądź naszą obroną.


Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz ludzkich

po tym świecie krążą.


AMEN

  

1. Kończy się czas kolędowania. Już ostatnie dni na przygotowanie się do udziału w XV Parafialnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który rozpocznie się za tydzień o 14.3o. Zgłoszenia prosimy składać w zakrystii do piątku włącznie. Osoby występujące na scenie prosimy o wcześniejsze przybycie i potwierdzenie udziału w recepcji.
2. W najbliższą niedzielę, 02 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego  oraz Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu łączymy się modlitwą z osobami powołanymi do życia konsekrowanego i prosimy o nowe powołania do szczególnej służby Bożej. Tego dnia ofiarami składanymi na tacę pomagamy klasztorom klauzurowym, Karmelitankom i Benedyktynkom, na terenie naszej archidiecezji.
3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na Mszę Św.  do kościoła parafialnego na godz. 17.oo i bezpośrednio na modlitwę różańcową w kolejną pierwszą sobotę, jako duchowe przygotowanie do kanonizacji błog. Jana Pawła II.
4. Dziękujemy grupie dzieci i młodzieży skupionej przy kościele parafialnym, pod opieką Ks. Jana, za trud przygotowania i wystawienie jasełek ubiegłej niedzieli. Niech Pan Bóg wynagrodzi ten trud swoim błogosławieństwem. Bóg zapłać.
5. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
6. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: 30 stycznia bł. Bronisława Markiewicza,  31 stycznia – św. Jana Bosko (1815-1888), założyciela salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielkiego pedagoga i apostoła młodzieży.
7. Dzisiejszy tygodnik „Gość Niedzielny” ukazał się z płytą CD, z najsławniejszymi utworami Mozarta w wykonaniu Radiowej Orkiestry Symfonicznej w Lublanie w cenie stałej 4.50zł. W teczkach prenumeratorów znajduje się także miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”.
8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu o sprzątanie prosimy: Bańkowska Jadwiga, Lewicka Janina oraz Neiłko Barbara.


Ojczyznę naszą polecajmy wstawiennictwu Św. Michała Archanioła

Zapamiętaj mnie (90 dni)