Ogłoszenia-Czerteż


XXIV Niedziela Zwykła 17.09.20171. Regionalne obchody 100 – lecia powstania Rycerstwa Niepokalanej odbywają się dziś, w niedzielę 17 września, w Strachocinie. Spotkanie wspólnot Rycerstwa Niepokalanej o 9.3o i o 11.oo Msza Św. na Bobolówce pod przewodnictwem Ks. Abpa Adama SZALA. Zachęcamy do udziału w tych uroczystościach.


2
. Również dziś niedziela środków społecznego przekazu. Modlimy się za pracowników mediów, by z odpowiedzialnością służyli społeczeństwu w duchu prawdy. Materialnie wspieramy dziś diecezjalne Radio FARA. Taca mszalna przeznaczona na tę katolicką rozgłośnię. 


3
. Uroczyste rozpoczęcie roku formacyjnego dla wszystkich grup przy kościołach naszej parafii odbędzie się jutro 18 września br. w kościele parafialnym. Zapraszamy Róże Różańcowe, Paraf. Oddział Akcji Katolickiej, Grupę Biblijną, Chór Parafialny „MIRIAM”, Ruch Światło – Życie Domowy Kościół, lektorów oraz ministrantów na Mszę Św. o 18.oo

Młodzież z klasy drugiej i trzeciej gimnazjum oraz z klasy szóstej Szkoły Podstawowej z terenu parafii, również zapraszamy na Mszę Św. jutro na godz. 18.oo. Po Mszy Św. odbędzie pierwsze, krótkie, spotkanie organizacyjne przed bierzmowaniem, dla gimnazjalistów i uczniów klasy VI SP. Obecność obowiązkowa. Proszę przynieść indeksy. Jednocześnie informujemy, że przygotowujący się do bierzmowania powinien uczestniczyć w spotkaniach formacyjnych w parafii zamieszkania.


4
. Spotkania formacyjne lektorów przy kościele w Czerteżu odbywać się będą dwa razy w miesiącu, czyli w 2 i 4 piątek miesiąca o 17.oo. Ministranci będą mieć spotkania formacyjne również w 2 i 4 piątek miesiąca o 16.oo. Data i godzina spotkań zostaną udostępnione w zakrystii i na parafialnej stronie internetowej. Rodziców lektorów i ministrantów prosimy o współpracę z Włodzimierzem opiekunem grup.


5
. Akt Oddania Rodziny Niepokalanemu Sercu Maryi jest zamieszczony na parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy rodziny naszej parafii do odmówienia tego aktu z najbliższymi w rodzinie.


6
. Chór Parafialny „Miriam” zapraszamy na próbę jutro, w poniedziałek, o 18.45 głosy żeńskie, a głosy męskie o 19.45. Próby chóru odbywać się będą w dolnej części kościoła parafialnego, gdzie zostały przygotowane odpowiednie warunki. Zwracamy się z prośbą do wszystkich parafian lubiących śpiewać o włączenie się do chóru, by chóralnym śpiewem chwalić Boga.


7
. W zakrystii przyjmujemy zapisy na wyjazd do parafii Miłosierdzia Bożego w Wetlinie, gdzie wraz z przedstawicielami innych parafii, modlić się będziemy za Polskę i świat, wzdłuż granic naszej Ojczyzny. Modlitwa „RÓŻANIEC DO GRANIC”, odbędzie się w sobotę 07 października. Do kościoła stacyjnego zostanie zorganizowany wyjazd autokarowy. Zelatorów prosimy o słowa zachęty do tego wyjazdu. Zapisy na ten historyczny wyjazd od dzisiaj do niedzieli 24 września. Zaliczka 10zł.


8
. Dziś okresowa zbiórka na potrzeby naszego kościoła. Serdeczne podziękowania składamy panom: Wiesławowi Kucaba i Henrykowi Mogilany za solidna pracę przy odnowie drzwi wejściowych do kościoła, i odnowę Krzyża Misyjnego. BÓG ZAPŁAĆ.


9
. Archidiecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Kolegiaty w Jarosławiu odbędzie się 14 października. Zapisy w zakrystii.


10
. Rodzinie nowożeńców dziękujemy za posprzątanie i wystrój kościoła. O sprzątanie w tym tygodniu prosimy: Grządziel Ewa, Burnatowska Celina i  Ruchlewicz Krystyna.

 

  

   

 

Ojczyznę naszą i siebie samych polecajmy opiece Św. Michała Archanioła:

 

Święty Michale  Archaniele,

wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

bądź naszą obroną.


Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz ludzkich

po tym świecie krążą.


AMEN

  

1. Kończy się czas kolędowania. Już ostatnie dni na przygotowanie się do udziału w XV Parafialnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który rozpocznie się za tydzień o 14.3o. Zgłoszenia prosimy składać w zakrystii do piątku włącznie. Osoby występujące na scenie prosimy o wcześniejsze przybycie i potwierdzenie udziału w recepcji.
2. W najbliższą niedzielę, 02 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego  oraz Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu łączymy się modlitwą z osobami powołanymi do życia konsekrowanego i prosimy o nowe powołania do szczególnej służby Bożej. Tego dnia ofiarami składanymi na tacę pomagamy klasztorom klauzurowym, Karmelitankom i Benedyktynkom, na terenie naszej archidiecezji.
3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na Mszę Św.  do kościoła parafialnego na godz. 17.oo i bezpośrednio na modlitwę różańcową w kolejną pierwszą sobotę, jako duchowe przygotowanie do kanonizacji błog. Jana Pawła II.
4. Dziękujemy grupie dzieci i młodzieży skupionej przy kościele parafialnym, pod opieką Ks. Jana, za trud przygotowania i wystawienie jasełek ubiegłej niedzieli. Niech Pan Bóg wynagrodzi ten trud swoim błogosławieństwem. Bóg zapłać.
5. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
6. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: 30 stycznia bł. Bronisława Markiewicza,  31 stycznia – św. Jana Bosko (1815-1888), założyciela salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielkiego pedagoga i apostoła młodzieży.
7. Dzisiejszy tygodnik „Gość Niedzielny” ukazał się z płytą CD, z najsławniejszymi utworami Mozarta w wykonaniu Radiowej Orkiestry Symfonicznej w Lublanie w cenie stałej 4.50zł. W teczkach prenumeratorów znajduje się także miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”.
8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu o sprzątanie prosimy: Bańkowska Jadwiga, Lewicka Janina oraz Neiłko Barbara.


Ojczyznę naszą polecajmy wstawiennictwu Św. Michała Archanioła

Zapamiętaj mnie (90 dni)