Ogłoszenia-Czerteż


II Niedziela Zwykła 14.01.20181. Dziś o godz. 18.oo, w kościele parafialnym NOWOROCZNY KONCERT chóru parafialnego „MIRIAM”, na który serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.


2.
W czwartek, 18 stycznia, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.         


3.
XVIII Parafialny Przegląd Kolęd i Pastorałek odbędzie się w ostatnią niedzielę tego miesiąca, 28 stycznia 2018 o godz. 15.oo przy kościele parafialnym. Podobnie jak w ubiegłych latach, zapraszamy dzieci i młodzież, solistów i zespoły (także rodzinne) do udziału w tym wydarzeniu. Zgłoszenia przyjmujemy po Mszy Św. w zakrystii. Dorosłych prosimy, pomóżcie dzieciom w przygotowaniu do tego występu.  


4.
W piątek, 19 stycznia, wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara – patrona naszej W niedzielę, 21 stycznia, wspomnienie Św. Agnieszki, przypada Dzień Babci, a w poniedziałek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy, zwłaszcza w modlitwach, o naszych babciach i dziadkach, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do wieczności. Niech naszym podziękowaniem będzie także ofiarowana za nich Komunia Święta i serdeczna  pamięć.


5.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w całodniową modlitwę adoracyjną, wczoraj 13 stycznia, wyznaczoną naszej parafii przez program diecezjalny. W Czerteżu Msza Św. w piątek o 17.oo.


6.
Zakończyła się w naszej parafii wizyta duszpasterska – kolęda. Serdecznie dziękujemy wszystkim za otwarte drzwi Waszych domów dla posługi kapłańskiej, przyjmowanej z wiarą i powagą. Bóg zapłać za okazywaną życzliwość, gościnność i troskę o dobro wspólnoty

Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane z okazji kolędy. Wszystkim Bóg  zapłać.


7.
Zadbajmy o porządek wokół grobów bliskich zmarłych. W wielu miejscach znajduje się potłuczone szkło, resztki sztucznych kwiatów czy wypalone znicze. Prosimy o uporządkowanie grobów.


8.
Uczniów III klasy gimnazjum zapraszamy na spotkanie formacyjne w najbliższą trzecią niedzielę miesiąca, 21 stycznia br., na godz. 11.oo do kościoła parafialnego. Proszę zabrać indeksy.


9.
Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Myćka Marzena, Sobota Józefa i Hrywniak Anna.

 

 

 

 

 

Ojczyznę naszą i siebie samych polecajmy opiece Św. Michała Archanioła:

 

Święty Michale  Archaniele,

wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

bądź naszą obroną.


Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz ludzkich

po tym świecie krążą.


AMEN

  

1. Kończy się czas kolędowania. Już ostatnie dni na przygotowanie się do udziału w XV Parafialnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który rozpocznie się za tydzień o 14.3o. Zgłoszenia prosimy składać w zakrystii do piątku włącznie. Osoby występujące na scenie prosimy o wcześniejsze przybycie i potwierdzenie udziału w recepcji.
2. W najbliższą niedzielę, 02 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego  oraz Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu łączymy się modlitwą z osobami powołanymi do życia konsekrowanego i prosimy o nowe powołania do szczególnej służby Bożej. Tego dnia ofiarami składanymi na tacę pomagamy klasztorom klauzurowym, Karmelitankom i Benedyktynkom, na terenie naszej archidiecezji.
3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na Mszę Św.  do kościoła parafialnego na godz. 17.oo i bezpośrednio na modlitwę różańcową w kolejną pierwszą sobotę, jako duchowe przygotowanie do kanonizacji błog. Jana Pawła II.
4. Dziękujemy grupie dzieci i młodzieży skupionej przy kościele parafialnym, pod opieką Ks. Jana, za trud przygotowania i wystawienie jasełek ubiegłej niedzieli. Niech Pan Bóg wynagrodzi ten trud swoim błogosławieństwem. Bóg zapłać.
5. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
6. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: 30 stycznia bł. Bronisława Markiewicza,  31 stycznia – św. Jana Bosko (1815-1888), założyciela salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielkiego pedagoga i apostoła młodzieży.
7. Dzisiejszy tygodnik „Gość Niedzielny” ukazał się z płytą CD, z najsławniejszymi utworami Mozarta w wykonaniu Radiowej Orkiestry Symfonicznej w Lublanie w cenie stałej 4.50zł. W teczkach prenumeratorów znajduje się także miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”.
8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu o sprzątanie prosimy: Bańkowska Jadwiga, Lewicka Janina oraz Neiłko Barbara.


Ojczyznę naszą polecajmy wstawiennictwu Św. Michała Archanioła

Zapamiętaj mnie (90 dni)