Ogłoszenia-Czerteż


                                XI Niedziela Zwykła 17.06.2018


1. MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY pod hasłem „Polska Rodziną Silna” odbędzie się w Sanoku w najbliższą niedzielę, 24 czerwca 2018. Marsz rozpocznie się o 13.3o Mszą Św. w Sanockiej Farze i zakończy w Skansenie przy ul. Rybickiego Piknikiem Rodzinnym. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału dziadków, rodziców z dziećmi, by stanąć po stronie życia i troski o rodzinę.


2. 38
Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę obędzie się w dniach 04-15 lipca 2018. Grupa św. Andrzeja Boboli wyrusza z Leska 04 lipca br. Spotkanie organizacyjne rozpocznie się w niedzielę 24 czerwca br. Mszą Św. w Lesku o godz. 18.oo.


3
. W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego. Dla Szkoły Podstawowej w Czerteżu w piątek o 17.oo.


4
. Informujemy, że już od 01 lipca do 30 sierpnia, przez wakacyjne miesiące, Msze Św. w kościele parafialnym odprawiamy w dni powszednie o 7.oo i 18.3o, a w niedziele i święta bez zmian.


5
. Film pt. „Bóg nie umarł. Światło w ciemności” produkcji USA, będzie wyświetlany w Sanockim Domu Kultury w dniach 20 – 22 czerwca br. o 19.3o. Zachęcamy obejrzeć ten wartościowy film.


6
. „W PROGI BOŻE W GODNYM UBIORZE”, trzymajmy się tej mądrej zasady zwłaszcza w gorących dniach lata i pamiętajmy o stosownym ubiorze wchodząc do kościoła na Mszę Św. Przypominamy, że nie wypada, by chłopcy czy mężczyźni przychodzili na Mszę Św. w krótkich spodniach i podkoszulku, a kobiety z odsłoniętymi ramionami czy plecami. Uszanujmy świętość tego miejsca przez właściwy strój, który będzie znakiem naszej osobistej kultury.


7
. Piknik Rodzinny odbędzie się tego roku 15 lipca przy Wiejskim Domu Kultury (WDK) w Sanoczku. Wydarzenie to organizują Gminny Ośrodek Kultury (GOK), sołectwa w Czerteżu, Sanoczku i Zabłotcach i Parafialna Rada Duszpasterska z dzielnicy Sanok Dąbrówka. W związku z tym, w niedzielę 24 czerwca br., zapraszamy przedstawicieli wspomnianych rejonów naszej parafii na spotkanie organizacyjne do WDK w Sanoczku na godz. 17.oo. Bardzo prosimy o obecność i zaangażowanie się w przygotowanie pikniku.


8
. W dniach przed odpustem ku czci św. Antoniego została gruntownie odnowiona jego figura przed kościołem, usunięto łuszczące się stare farby, by nałożyć bardziej odporne na warunki atmosferyczne. Teraz figura prezentuje się znacznie lepiej niż poprzednio. Za wykonanie tej pracy zapłacono 800zł.


9
. Dziękujemy państwu Teper za chlebki na uroczystość św. Antoniego. Również dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przygotować kościół i jego otoczenie na uroczystość odpustową. Bóg zapłać.


10
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożone ofiary. O sprzątanie prosimy rodzinę państwa młodych.

 

     

 

 

Ojczyznę naszą i siebie samych polecajmy opiece Św. Michała Archanioła:

 

Święty Michale  Archaniele,

wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

bądź naszą obroną.


Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz ludzkich

po tym świecie krążą.


AMEN

  

1. Kończy się czas kolędowania. Już ostatnie dni na przygotowanie się do udziału w XV Parafialnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który rozpocznie się za tydzień o 14.3o. Zgłoszenia prosimy składać w zakrystii do piątku włącznie. Osoby występujące na scenie prosimy o wcześniejsze przybycie i potwierdzenie udziału w recepcji.
2. W najbliższą niedzielę, 02 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego  oraz Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu łączymy się modlitwą z osobami powołanymi do życia konsekrowanego i prosimy o nowe powołania do szczególnej służby Bożej. Tego dnia ofiarami składanymi na tacę pomagamy klasztorom klauzurowym, Karmelitankom i Benedyktynkom, na terenie naszej archidiecezji.
3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na Mszę Św.  do kościoła parafialnego na godz. 17.oo i bezpośrednio na modlitwę różańcową w kolejną pierwszą sobotę, jako duchowe przygotowanie do kanonizacji błog. Jana Pawła II.
4. Dziękujemy grupie dzieci i młodzieży skupionej przy kościele parafialnym, pod opieką Ks. Jana, za trud przygotowania i wystawienie jasełek ubiegłej niedzieli. Niech Pan Bóg wynagrodzi ten trud swoim błogosławieństwem. Bóg zapłać.
5. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
6. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: 30 stycznia bł. Bronisława Markiewicza,  31 stycznia – św. Jana Bosko (1815-1888), założyciela salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielkiego pedagoga i apostoła młodzieży.
7. Dzisiejszy tygodnik „Gość Niedzielny” ukazał się z płytą CD, z najsławniejszymi utworami Mozarta w wykonaniu Radiowej Orkiestry Symfonicznej w Lublanie w cenie stałej 4.50zł. W teczkach prenumeratorów znajduje się także miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”.
8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu o sprzątanie prosimy: Bańkowska Jadwiga, Lewicka Janina oraz Neiłko Barbara.


Ojczyznę naszą polecajmy wstawiennictwu Św. Michała Archanioła

Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Narodzenia NMP w Sanoku - Dąbrówce, siedziba: Sanok, al. Najświętszej Maryi Panny 18.