Ogłoszenia-Czerteż


                                XXVIII Niedziela Zwykła 14.10.2018

. Dziś w Polsce XVIII DZIEŃ PAPIESKI. Przed kościołami kwesta na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera wykształcenie uzdolnionej polskiej młodzieży pochodzącej z rodzin uboższych.


2
. 40 rocznica wyboru św. Jana Pawła II na stolicę piotrową we wtorek, 16 października 2018. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.3o do kościoła parafialnego i na Mszę Św. w intencji podziękowań i próśb za przyczyną św. Jana Pawła, które jeszcze można składać przy ołtarzu Świętego. Po Mszy Św. ucałowanie jego relikwii.


3
. W czwartek,18 października, święto świętego Łukasza Ewangelisty. Modlimy się w intencji służby zdrowia.


4
. Przed nami kolejny październikowy tydzień. Trwamy na modlitwie różańcowej wraz z Maryją. Ponawiamy zaproszenie na nabożeństwa październikowe w naszym kościele. Wykorzystajmy ten czas, który tak szybko odchodzi.


5
. W najbliższą niedzielę rozpocznie się tydzień misyjny. Składka mszalna w niedzielę 21 października br. przeznaczona na misje.


6
. Uczniów klasy VIII SP z terenu parafii zapraszamy na spotkanie w środę 17 października na 17.3o do kościoła parafialnego, a III Gimnazjum z terenu parafii w piątek 19 października na 17.3o do kościoła parafialnego. Obecność obowiązkowa. Wspomniani uczniowie są kandydatami do bierzmowania i przygotowują się na rekolekcje w Ośrodku Caritas w Zboiskach w dniach od 26 – 28.10.2018 (piątek – niedziela). Na spotkanie prosimy przynieść zaliczkę 50zł., tytułem kosztów pobytu na rekolekcjach.


7
. Pielgrzymka do Ziemi Świętej planowana jest w dniach od 14 – 20 lutego 2019. Program szczegółowy znajduje się na tablicy ogłoszeń. Kontakt i wpisowe Łukasz tel. 660434210. Zachęcamy do zapoznania się z tą ofertą, i w miarę możliwości finansowych pozwolić sobie na pielgrzymkę życia.


8
. Program „Czyste Powietrze” to możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na docieplenie, wymianę okien czy starego wysoko-emisyjnego kotła grzewczego. Omówienie tego programu odbędzie się w piątek 19 października 2018 o 18.oo w Klubie Górnika w Sanoku przy ul. Grzegorza 2.


9
. Dziękujemy anonimowemu ofiarodawcy za kwotę 500zł na nasz kościół. Bóg zapłać. W minionym tygodniu wykoszono trawy na naszym cmentarzu. Prosimy o uporządkowanie najbliższego otoczenia grobów bliskich zmarłych.


10
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Dołoszycka Barbara, Domańska Mariola i Hus Alina.

    

 

 

Ojczyznę naszą i siebie samych polecajmy opiece Św. Michała Archanioła:

 

Święty Michale  Archaniele,

wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

bądź naszą obroną.


Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz ludzkich

po tym świecie krążą.


AMEN

  

1. Kończy się czas kolędowania. Już ostatnie dni na przygotowanie się do udziału w XV Parafialnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który rozpocznie się za tydzień o 14.3o. Zgłoszenia prosimy składać w zakrystii do piątku włącznie. Osoby występujące na scenie prosimy o wcześniejsze przybycie i potwierdzenie udziału w recepcji.
2. W najbliższą niedzielę, 02 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego  oraz Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu łączymy się modlitwą z osobami powołanymi do życia konsekrowanego i prosimy o nowe powołania do szczególnej służby Bożej. Tego dnia ofiarami składanymi na tacę pomagamy klasztorom klauzurowym, Karmelitankom i Benedyktynkom, na terenie naszej archidiecezji.
3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na Mszę Św.  do kościoła parafialnego na godz. 17.oo i bezpośrednio na modlitwę różańcową w kolejną pierwszą sobotę, jako duchowe przygotowanie do kanonizacji błog. Jana Pawła II.
4. Dziękujemy grupie dzieci i młodzieży skupionej przy kościele parafialnym, pod opieką Ks. Jana, za trud przygotowania i wystawienie jasełek ubiegłej niedzieli. Niech Pan Bóg wynagrodzi ten trud swoim błogosławieństwem. Bóg zapłać.
5. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
6. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: 30 stycznia bł. Bronisława Markiewicza,  31 stycznia – św. Jana Bosko (1815-1888), założyciela salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielkiego pedagoga i apostoła młodzieży.
7. Dzisiejszy tygodnik „Gość Niedzielny” ukazał się z płytą CD, z najsławniejszymi utworami Mozarta w wykonaniu Radiowej Orkiestry Symfonicznej w Lublanie w cenie stałej 4.50zł. W teczkach prenumeratorów znajduje się także miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”.
8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu o sprzątanie prosimy: Bańkowska Jadwiga, Lewicka Janina oraz Neiłko Barbara.


Ojczyznę naszą polecajmy wstawiennictwu Św. Michała Archanioła

Zapamiętaj mnie (90 dni)

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Narodzenia NMP w Sanoku - Dąbrówce, siedziba: Sanok, al. Najświętszej Maryi Panny 18.