Ogłoszenia-Czerteż


                                Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 20.05.2018


1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za publiczne, pobożne odmówienie (odśpiewanie) hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, można dzisiaj zyskać odpust zupełny pod zwykłymi

Również dzisiaj w naszej parafii Pierwsza Komunia Św. podczas Mszy Św. o godz. 11.oo w kościele parafialnym. Do Stołu Pańskiego po raz pierwszy przystępuje 25 dzieci. Prosimy rodziców i krewnych: pomóżcie dzieciom dobrze przeżyć ten wyjątkowy dzień. Prosimy także o zachowanie trzeźwości podczas spotkań rodzinnych z okazji I Komunii dziecka. Od jutra rozpoczyna się dla dzieci BIAŁY TYDZIEŃ. Zwracamy się z apelem do rodziców, by towarzyszyli dzieciom każdego dnia w drodze do kościoła, i wraz z dzieckiem przyjmowali Komunię Św. W najbliższym tygodniu Msze Św. z kazaniem o 18.oo, a na zakończenie Mszy Św. Litania do Matki Bożej recytowana.


2
. W poniedziałek, święto NMP Matki Kościoła. Msze Św. w kościele parafialnym o 7.3o i 18.oo, a w Czerteżu o 17.oo. Jutro także rocznica ingresu ks. abpa Adama SZALA do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu.


3
. Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w czwartek. W tym dniu modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego. Dzień Matki w sobotę, 26 maja. Pamiętajmy o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Bóg powołał do wieczności. Podczas wieczornej liturgii będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, i prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.


4
. W najbliższą niedzielę - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii Św. Rocznica I Komunii Św. w niedzielę 27 maja br. o godz. 11.oo. Spotkanie organizacyjne z dziećmi i z jednym z rodziców rozpocznie się w środę nabożeństwem majowym o 18.3o.


5
. Zapraszamy na uroczystą „Majówkę” w Boże Ciało, 31 maja 2018, o godz. 20.oo przy Grocie Matki Bożej obok kościoła parafialnego. Podczas majówki wystąpi chór parafialny „MIRIAM” z udziałem instrumentalistów i recytatorów z naszej parafii.


6
. Bóg zapłać za ofiary złożone na ręce kwestujących ubiegłej niedzieli. Zebrano łącznie 4020zł., całość przekazana na potrzeby kościoła w Czerteżu.


7
. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary. O sprzątanie prosimy: Krzystyńska Agnieszka, Mańko Anna i Koczera Barbara.

 

     

 

 

Ojczyznę naszą i siebie samych polecajmy opiece Św. Michała Archanioła:

 

Święty Michale  Archaniele,

wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

bądź naszą obroną.


Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz ludzkich

po tym świecie krążą.


AMEN

  

1. Kończy się czas kolędowania. Już ostatnie dni na przygotowanie się do udziału w XV Parafialnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który rozpocznie się za tydzień o 14.3o. Zgłoszenia prosimy składać w zakrystii do piątku włącznie. Osoby występujące na scenie prosimy o wcześniejsze przybycie i potwierdzenie udziału w recepcji.
2. W najbliższą niedzielę, 02 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego  oraz Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu łączymy się modlitwą z osobami powołanymi do życia konsekrowanego i prosimy o nowe powołania do szczególnej służby Bożej. Tego dnia ofiarami składanymi na tacę pomagamy klasztorom klauzurowym, Karmelitankom i Benedyktynkom, na terenie naszej archidiecezji.
3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na Mszę Św.  do kościoła parafialnego na godz. 17.oo i bezpośrednio na modlitwę różańcową w kolejną pierwszą sobotę, jako duchowe przygotowanie do kanonizacji błog. Jana Pawła II.
4. Dziękujemy grupie dzieci i młodzieży skupionej przy kościele parafialnym, pod opieką Ks. Jana, za trud przygotowania i wystawienie jasełek ubiegłej niedzieli. Niech Pan Bóg wynagrodzi ten trud swoim błogosławieństwem. Bóg zapłać.
5. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
6. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: 30 stycznia bł. Bronisława Markiewicza,  31 stycznia – św. Jana Bosko (1815-1888), założyciela salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielkiego pedagoga i apostoła młodzieży.
7. Dzisiejszy tygodnik „Gość Niedzielny” ukazał się z płytą CD, z najsławniejszymi utworami Mozarta w wykonaniu Radiowej Orkiestry Symfonicznej w Lublanie w cenie stałej 4.50zł. W teczkach prenumeratorów znajduje się także miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”.
8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu o sprzątanie prosimy: Bańkowska Jadwiga, Lewicka Janina oraz Neiłko Barbara.


Ojczyznę naszą polecajmy wstawiennictwu Św. Michała Archanioła

Zapamiętaj mnie (90 dni)