Ogłoszenia Sanok Dąbrówka

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego  20.05.2018

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za publiczne, pobożne odmówienie (odśpiewanie) hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, można dzisiaj zyskać odpust zupełny pod zwykłymi

Również dzisiaj w naszej parafii Pierwsza Komunia Św. podczas Mszy Św. o godz. 11.oo w kościele parafialnym. Do Stołu Pańskiego po raz pierwszy przystępuje 25 dzieci. Prosimy rodziców i krewnych: pomóżcie dzieciom dobrze przeżyć ten wyjątkowy dzień. Prosimy także o zachowanie trzeźwości podczas spotkań rodzinnych z okazji I Komunii dziecka. Od jutra rozpoczyna się dla dzieci BIAŁY TYDZIEŃ. Zwracamy się z apelem do rodziców, by towarzyszyli dzieciom każdego dnia w drodze do kościoła, i wraz z dzieckiem przyjmowali Komunię Św. W najbliższym tygodniu Msze Św. z kazaniem o 18.oo, a na zakończenie Mszy Św. Litania do Matki Bożej recytowana.


2
. W poniedziałek, święto NMP Matki Kościoła. Msze Św. w kościele parafialnym o 7.3o i 18.oo. Jutro także rocznica ingresu ks. abpa Adama SZALA do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu.


3
. Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w czwartek. W tym dniu modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego. Dzień Matki w sobotę, 26 maja. Pamiętajmy o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Bóg powołał do wieczności. Podczas wieczornej liturgii będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, i prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.


4
. W najbliższą niedzielę - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii Św. Rocznica I Komunii Św. w niedzielę 27 maja br. o godz. 11.oo. Spotkanie organizacyjne z dziećmi i z jednym z rodziców rozpocznie się w środę nabożeństwem majowym o 18.3o.


5
. Dziękujemy braciom z Róży Miłosierdzia Bożego za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu, a od jutra prosimy o te posługę Różę Św. Bernadetty.


6
. Zapraszamy na uroczystą „Majówkę” w Boże Ciało, 31 maja 2018, o godz. 20.oo przy Grocie Matki Bożej obok kościoła parafialnego. Podczas majówki wystąpi chór parafialny „MIRIAM” z udziałem instrumentalistów i recytatorów z naszej parafii.


7
. Przedłuża się kwesta na potrzeby naszego kościoła. Pozostał jeszcze jeden rejon, który odwiedzimy w tym tygodniu. Bóg zapłać za ofiary już złożone na ręce kwestujących i na konto parafialne.

 

       

               

 

Ojczyznę naszą i siebie samych polecajmy opiece Św. Michała Archanioła:

 

Święty Michale  Archaniele,

wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

bądź naszą obroną.


Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz ludzkich

po tym świecie krążą.


AMEN

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)